10 lat certyfikacji MSC w Polsce — Marine Stewardship Council
Narzędzia osobiste
Zaloguj
Jesteś w: Start Dla mediów Informacje Prasowe 10 lat certyfikacji MSC w Polsce

10 lat certyfikacji MSC w Polsce

2017-06-19

Pięć czołowych firm - Espersen, FRoSTA, Lisner, Morpol i Suempol od lat Nagrody MSCobecnych na polskim rynku otrzymało specjalną nagrodę przyznaną przez MSC (Marine Stewardship Council) – podziękowanie za 10 lat wspierania budowy zdrowych, stabilnych ekosystemów morskich oraz ochronny zasobów mórz i oceanów dzięki udziałowi w programie certyfikacji MSC.

Nagrody przyznane na spotkaniu dla Partnerów MSC, które odbyło się 9 czerwca w Gdańsku, wręczył Camiel Derichs, Dyrektor MSC na Europę. „Z ogromną radością dziękujemy firmom Espersen, FRoSTA, Lisner, Morpol i Suempol za 10 letnie zaangażowanie na rzecz programu certyfikacji MSC i bardzo cieszymy się, że już tak wiele firm obecnych w Polsce wyznacza standardy biznesowe i co najważniejsze konsekwentnie je realizuje stawiając zrównoważony rozwój w centrum swojego biznesu”.

MSC jest międzynarodową organizacją non-profit, która ustanowiła światowy standard w dziedzinie zrównoważonego rybołówstwa i certyfikacji łańcucha dostaw. Rok 2017 jest rokiem szczególnym dla MSC i wszystkich partnerów organizacji ze względu na dwudziestolecie działalności MSC na świecie i dziesięciolecie obecności w Polsce.  Dotychczasowe efekty działań MSC pokazują, że możliwe jest odpowiedzialne korzystanie z zasobów naszych mórz
i oceanów i jednocześnie podtrzymywanie zasobów ryb i siedlisk morskich. O efektach programu można przeczytać w najnowszym raporcie MSC Wpływ Globalny.

„Sukces programu MSC nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowanie naszych partnerów, na świecie i również w Polsce. – mówi Anna Dębicka, Koordynator Programu MSC w Polsce. „Już ponad 100 przedsiębiorstw, w ponad 400 lokalizacjach w Polsce spełnia Standardy MSC w łańcuchu dostaw, 40  z nich ma podpisane umowy w Polsce umożliwiające korzystanie ze znaku MSC. Mamy nadzieję, że nagrodzone firmy będą coraz częściej wprowadzać produkty MSC dla polskiego konsumenta. Polskie firmy w ostatnim roku wyprodukowały blisko 50 tysięcy ton produktów MSC dla konsumentów na całym świecie - to ponad 3 razy więcej niż 8 lat temu.” – dodaje Dębicka.

Akcje Dokumentu