MSC partnerem merytorycznym Festiwalu "Rośliny, Owady i Miód" — Marine Stewardship Council
Narzędzia osobiste
Zaloguj

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Jesteś w: Start Dla mediów Informacje Prasowe MSC partnerem merytorycznym Festiwalu "Rośliny, Owady i Miód"

MSC partnerem merytorycznym Festiwalu "Rośliny, Owady i Miód"

2017-09-05

Już w najbliższy weekend odbędzie się Warszawski Festiwal Kulinarny „RoślinyOwady, pszczoły i miód!, Owady i Miód” odbędzie się 9-10 września w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy Al.Ujazdowskich 4 w Warszawie. MSC jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Podczas Festiwalu poznacie najlepszych polskich producentów żywności, artystów i rzemieślników. Organizatorzy: Grzegorz Łapanowski z Food Lab Studio i Fundacją Szkoła na Widelcu, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego i Targi WZORY zaproszą na otwartą konferencję, na której będziemy rozmawiać o edukacji kulinarnej, rolnictwie ekologicznym, bioróżnorodności i dostępie do dobrego jedzenia. „Ten festiwal to wielkie święto miłośników kulinariów. Chcemy wspólnie rozmawiać o przyszłości jedzenia. Gdzieś ta dyskusja musi się zacząć. Weź w niej udział. Bądź z nami!”  zaprasza Grzegorz Łapanowski.

Warszawski Festiwal Kulinarny to będzie okazją do rozmów i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania dotyczące jedzenia i kultury jedzenia. Na pytanie  "Czy starczy ryb dla kolejnych pokoleń?' na specjalnym wykładzie w sobotę, 9 września, o godzinie 15.00 odpowie między innymi Anna Dębicka, Koordynator Programu MSC w Polsce.

Dwa festiwalowe dni w ogrodzie botanicznym wypełnimy spotkaniami, wokół stołu. Program merytoryczny to: kilkadziesiąt godzin wykładów, debat, warsztatów i pokazów z najlepszymi ekspertami z kraju i europy. Dla ciała mamy strefę street foodu, kolację festiwalową i filmy. Po ogrodzie oprowadzą nas edukatorzy z Uniwersytetu Warszawskiego, pokażą szklarnię, nieznane zakamarki i opowiedzą jak ważną rolę pełnią ,,Rośliny, owady i miód" w ekosystemie.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych! W strefie dziecięcej czekać będą warsztaty kulinarne z Fundacją Szkoła na Widelcu, ceramiczne z Szumilasem oraz kolorowanki, gry i animacje. Również w sobotę zapraszamy dzieci i dorosłych do specjalnej fotobudki MSC. Przez cały dzień trwania festiwalu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Teren Ogrodu zapełnią stoiska z pysznym jedzeniem oraz lokalnymi specjałami od rolników i niewielkich producentów. Kupicie też piękne akcesoria kuchenne, ceramikę, rośliny i oczywiście miód z najlepszych pasiek! 

Dowiedz się więcej o Festiwalowych atrakcjach >

 

Akcje Dokumentu