Stypendia MSC czekają na studentów! — Marine Stewardship Council
Narzędzia osobiste
Zaloguj
Jesteś w: Start Dla mediów Informacje Prasowe Stypendia MSC czekają na studentów!

Stypendia MSC czekają na studentów!

2017-02-01

Zapraszamy studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich do aplikowania do kolejnej edycji Programu Stypendialnego MSC 2017.

Do udziału w Programie Stypendialnym zapraszamy studentów, którzy prowadzą projekty badawcze dotyczące zrównoważonych praktyk połowowych lub przekształcania rynku ryb i owoców morza w kierunku zrównoważonym.
O grant w wysokości 4000 funtów brytyjskich na pokrycie kosztów projektów badawczych mogą ubiegać się studenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich z całego świata. Wnioski można składać od 1 lutego 2017 do 3 kwietnia 2017, do godz. 18.00 (5 pm GMT).

Jakie projekty badawcze można zgłaszać do programu?

Projekty uprawnione do finansowania muszą dotyczyć którychś z poniższych obszarów tematycznych:

  • kwestii związane z poprawą stanu środowiska naturalnego
  • efektywności lub najlepszych praktyk w dziedzinie zarządzania rybołówstwem lub
  • zarządzania identyfikowalnością produktów rybnych oraz łańcuchem dostaw.

Inspiracji dostarczą Ci zwycięzcy zeszłorocznych stypendiów, którzy prowadzili badania na temat  meksykańskiego systemu zwalczającego nielegalne rybołówstwo, hodowli alg w Indonezji oraz monitoringu populacji tuńczyka dzięki sekwencjonowaniu genetycznemu.

Bezpośrednie powiązanie tematyki projektów badawczych z Programem Certyfikacji MSC lub badania na temat Programu Certyfikacji MSC nie są wymagane, ale mogą być dodatkowo punktowane z uwagi na obszar zainteresowań MSC.

Obecna – siódma – edycja programu stypendialnego MSC ma na celu promocję zrównoważonego rybołówstwa oraz przekształceń rynku ryb i owoców morza w kierunku zrównoważonym poprzez wspieranie badań dotyczących problemów w tych obszarach oraz ich najlepszych praktycznych rozwiązań.

Stypendium obejmuje koszty podróży, zakwaterowania oraz zakupu lub wynajmu niezbędnego sprzętu. Termin składania formularzów aplikacyjnych uwzględniających opis projektu oraz opinię promotora upływa w poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r..

Wskazówki oraz formularze aplikacyjne>

Z radością ogłaszamy otwarcie programu stypendialnego na rok 2017 i możliwość wspierania studentów prowadzących nowatorskie badania naukowe w zakresie zrównoważonych praktyk połowowych – mówi Dyrektor ds Nauki
i Standardów MSC, David Agnew
. – Program stypendialny promuje postęp
w dziedzinie badań naukowych i oparte na danych naukowych rozwiązania służące rozwojowi polityk i zmian praktyk rybackich na całym świecie. Udział
w programie może również przyczynić się do rozwoju kariery naszych przyszłych naukowców zajmujących się zagadnieniami rybołówstwa.

Akcje Dokumentu