Nasza wizja i misja — Marine Stewardship Council
Narzędzia osobiste
Zaloguj
Jesteś w: Start O nas Nasza wizja i misja

Nasza wizja i misja

Wizja

Naszą wizją są tętniące życiem morza i oceany oraz zdrowe ekosystemy morskie zapewniające produkty rybne i owoce morza dla obecnych oraz przyszłych pokoleń.

Misja

Naszą misją jest wykorzystanie Programu Certyfikacji MSC oraz niebieskiego certyfikatu MSC, aby wspierać budowę zdrowych, stabilnych ekosystemów morskich i chronić zasoby mórz i oceanów. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi opracowaliśmy standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie.

Cel

Nasze działania w Polsce skupiają się na wspieraniu polskiego sektora rybołówstwa w konkurencji na światowym rynku, który poszukuje sprawdzonych, certyfikowanych produktów. Współpracujemy z instytucjami naukowymi, rządowymi oraz organizacjami pozarządowymi, aby zagwarantować wsparcie dla producentów, przetwórców i sprzedawców z branży rybnej, którzy zdecydują się na przystąpienie do Programu Certyfikacji MSC. Prowadzimy również kampanie społeczne, aby zwiększać świadomość Polaków w zakresie produktów rybnych i owoców morza pochodzących ze zrównoważonych połowów. 

 


Akcje Dokumentu